Knivmaking, studiering
Deltakerne utveksler kunnskap og erfaringer og lager kniver; former skaft og syr slirer.
Deltakerne utveksler kunnskap og erfaringer og lager kniver; former skaft og syr slirer.
Har du lyst til å lære rødlistehåndverk og sy skinnfeller, skinnvotter og mye annet i saueskinn og etterpå dekorere med skinnfelltrykk? Det kan du gjøre i skinngruppa. Den møtes annenhver tirsdag på kvelden.
På Fritidsgården i Vikersund kan du være med på hesteaktivitet, herunder stell av hest, rideundervisning, kjøreundervisning samt andre aktiviteter rundt hest og stalldrift.
Frikirkelig Konfirmasjon
Seniortrening på Fjordbyen Aktiv for personer fra 65 år og oppover. Fallforebyggende øvelser som er inspirert av opplegget \"sterk og stødig\". Treningen har som hensikt å øke balanse, styrke, koordinasjon og kondisjon, i tillegg til at det er sosialt.
Bordtennis for alle fra 8 til 100 år!
Judo er en kampsport som drives over hele verden, og er i tillegg en OL-gren. Judo er det man kaller en myk kampsport, hvor man bruker motstanderens moment til å kaste eller felle han/hun. Når personen er på bakken kan man benytte seg av holdinger, armbend og kvelninger. Judo passer ypperlig for begge kjønn og
Esport i regi av Åmot Idrettsforening. Foreløpig 2 grupper/spill. CSGO for 8. klasse og eldre, Rocket league for 5. klasse og eldre. Egne trenere med god erfaring i begge spillene. Søknadspliktig/påmelding på sesongbasis.
Fiolinundervisning for barn og ungdom. Passer vanligvis for barn fra 6 år og oppover. Dersom du har nedsatt funksjonsevne og ønsker å delta, ta kontakt så finner vi løsning.
Sigdal og Rosthaug hestesportslag har ryttere innenfor flere grener og aktiviteter, med aktive konkurranseryttere i både sprang og dressur. Klubben arrangerer D- og L-stevner i sprang og dressur, har helgetreninger for trenere og hyggelige sammenkomster for klubbens medlemmer!